Ansatte i Universitetsforlaget


Her finner du alle oss som jobber i Universitetsforlaget. Er du usikker på hvem du skal kontakte, kan du sende en e-post til post@universitetsforlaget.no.

Velg avdeling:

Administrasjon Redaksjon Tidsskrift Marked Juridika Produksjon og manus

Administrasjon



 

Sigrun Daireux

Administrativ leder

sigrun.daireaux@universitetsforlaget.no
Telefon: 995 73 329


 

Georg Kjøll

Leder, digital tjenesteutvikling

georg.kjoll@universitetsforlaget.no
Telefon: 459 10 969


 

Håkon Pagander

Digital konsulent

hakon.pagander@universitetsforlaget.no
Telefon: 995 80 374


 

Olav Schewe

Doktorgradsstipendiat

olav.schewe@universitetsforlaget.no
Telefon: 454 54 579


 

Cecilie Ulstein-Brokner

Kontrakts- og administrasjonsansvarlig

cecilie.ulstein-brokner@universitetsforlaget.no
Telefon: 924 35 004


Redaksjon


Maria Almaas

 

Maria Almaas

Forlagsredaktør for økonomi og humaniora

maria.almaas@universitetsforlaget.no
Telefon: 926 05 465


 

Hedda Andenæs

Forlagsredaktør for juss (permisjon)

hedda.andenas@universitetsforlaget.no
Telefon: 926 10 693


 

Mariann D. Bakken

Forlagsredaktør for psykologi, medisin og helsefag

mariann.bakken@universitetsforlaget.no
Telefon: 901 04 440


 

Wenche Bjørnebekk

Forlagsredaktør for helse- og sosialfag

wenche.bjornebekk@universitetsforlaget.no
Telefon: 915 15 932


 

Laila Brantenberg

Forlagsredaktør for barnehage- og spesialpedagogikk

laila.brantenberg@universitetsforlaget.no
Telefon: 971 50 916


 

Jannicke Bærheim

Forlagsredaktør for realfag

jannicke.berheim@universitetsforlaget.no
Telefon: 412 53 526


 

Neslihan Cin

Forlagsredaktør for juss

neslihan.cin@universitetsforlaget.no
Telefon: 959 93 807


 

Ane Gjerde

Forlagsredaktør for barnevern, sosialt arbeid og vernepleie

ane.gjerde@universitetsforlaget.no
Telefon: 977 69 878


 

Tonje Kolflaath Harnang

Forlagsredaktør for juss

tonje.kolflaath.harnang@universitetsforlaget.no
Telefon: 951 47 201


 

Anne Fougner Helseth

Forlagsredaktør for juss

anne.fougner.helseth@universitetsforlaget.no
Telefon: 922 13 188


Jenny Holmsen

 

Jenny Holmsen

Forlagsredaktør for samfunnsfag

jenny.holmsen@universitetsforlaget.no
Telefon: 920 41 512


 

Erik Juel

Forlagsredaktør for øk.adm, ledelse, organisasjon og markedsføring

erik.juel@universitetsforlaget.no
Telefon: 480 39 369


 

Mina Hennum Mohseni

Forlagsredaktør for juss

mina.hennum.mohseni@universitetsforlaget.no
Telefon: 934 37 348


 

Heidi Norland

Sjefredaktør for humaniora, medisin, pedagogikk og psykologi

heidi.norland@universitetsforlaget.no
Telefon: 934 49 932


 

Marion Olafsen

Forlagsredaktør for juss

marion.olafsen@universitetsforlaget.no
Telefon: 909 72 234


 

Kristiane Bjørkøy Fimland Solvin

Forlagsredaktør for juss

kristiane.solvin@universitetsforlaget.no
Telefon: 466 29 711


 

Elise Charlotte Stølan Ramberg

Forlagsredaktør for juss

elise.ramberg@universitetsforlaget.no
Telefon: 458 36 446


 

Evelinn Throne-Holst

Forlagsredaktør lærerutdanning og pedagogikk

evelinn.throne-holst@universitetsforlaget.no
Telefon: 971 82 224


Richard Treu

 

Richard Treu

Forlagsredaktør for juss

richard.treu@universitetsforlaget.no
Telefon: 932 27 017


 

Ingrid Ugelvik

Forlagsredaktør for filosofi, litt.vit., norskdidaktikk og historie

ingrid.ugelvik@universitetsforlaget.no
Telefon: 922 33 627


 

Eli Valheim

Forlagsredaktør for økonomi og realfag

eli.valheim@universitetsforlaget.no
Telefon: 924 29 705


Linn-Aurora Wengen

 

Linn-Aurora Wengen

Forlagsredaktør for juss

linn-aurora.wengen@universitetsforlaget.no
Telefon: 480 20 286


Tidsskrift


 

Pål Halvorsen

Tidsskriftansvarlig samfunnsfag, forlagsredaktør forskningsbøker med åpen tilgang

pal.halvorsen@universitetsforlaget.no
Telefon: 938 30 763


 

Sarah Camille Hervé

Tidsskriftansvarlig humaniora

sarah.camille.herve@universitetsforlaget.no
Telefon: 473 12 684


 

Eli Cook Hope

Tidsskriftsansvarlig humaniora og samfunnsfag

eli.cook.hope@universitetsforlaget.no
Telefon: 930 825 17


 

Nils Ivar Lahlum

Redaksjonsleder for tidsskrift og åpen tilgang (open access). Ansvarlig for helsefag, sosialfag, realfag og Idunn.

nils.lahlum@universitetsforlaget.no
Mobil: 934 13 284


 

Ida Kamilla Lie

Produksjonskoordinator for tidsskrift

ida.kamilla.lie@universitetsforlaget.no
Mobil: 452 88 922


 

Atussa Taslimi

Salgs- og kundekonsulent

atussa.taslimi@universitetsforlaget.no
Telefon: 464 13 652


Salg og marked


 

Sunniva Adam

Kommunikasjonsansvarlig

sunniva.adam@universitetsforlaget.no
Telefon: 414 51 245


Ardiana Belegu

 

Ardiana Belegu

Salgs- og markedskonsulent, juss

ardiana.belegu@universitetsforlaget.no
Telefon: 452 74 226


Emilie Brynjulfsen

 

Emilie Brynjulfsen

Salgs- og markedskonsulent, samfunnsfag, helse og sosialfag, økonomi og IT

emilie.brynjulfsen@universitetsforlaget.no
Telefon: 918 91 939


 

Jelena Doublinskaia

Salgs- og markedskonsulent, barnehagelærerutdanning og tidsskrift

jelena.doublinskaia@universitetsforlaget.no
Telefon: 480 03 031


 

Herman Ellegård

Salgs- og markedskonsulent

herman.ellegaard@universitetsforlaget.no
Telefon: 411 816 55


 

Benedicte Lynum

Salgs- og markedskonsulent, humaniora og grunnskolelærerutdanning

benedicte.lynum@universitetsforlaget.no
Telefon: 473 86 736


 

Kristin Sundve

Salgs- og markedskonsulent, humaniora, medisin og psykologi

kristin.sundve@universitetsforlaget.no
Telefon: 984 78 515


Juridika


 

Katharina Andresen

Interaksjonsdesigner

katharina.andresen@universitetsforlaget.no
Telefon: 454 14 013




 

Julie Hagen Elnæs

Redaksjonskonsulent

julie.elnas@universitetsforlaget.no
Telefon: 418 49 880



 

Anders Nikolai Fuglseth

Utvikler

anders.fuglseth@universitetsforlaget.no
Telefon: 950 93 861


 

Amalie Johanne Hoff Ludvigsen

Redaksjonskonsulent

amalie.hoff.ludvigsen@universitetsforlaget.no
Telefon: 406 23 130


 

Andreas Hovstad

Salgs- og kundekonsulent

andreas.hovstad@universitetsforlaget.no
Telefon: 416 48 858



 

Kalinka Iglesias

Redaksjonskonsulent, digital juss

kalinka.iglesias@universitetsforlaget.no
Telefon: 926 43 272


 

Rolf Kristiansen

Produksjonskoordinator, digital juss

rolf.kristiansen@universitetsforlaget.no
Telefon: 977 67 100


 

Henrik Pryser Libell

Nyhetsredaktør Juridika Innsikt

henrik.pryser.libell@universitetsforlaget.no
Telefon: 419 09 100





 

Sturla Blanck Torkildsen

Leder juss og Juridika

sturla.torkildsen@universitetsforlaget.no
Telefon: 920 91 830


 

Emil Ihlebæk Totland

Key Account Manager

emil.ihlebak.totland@universitetsforlaget.no
Telefon: 411 79 808


Produksjon og manus


 

Jørn-Otto Akø

Manuskoordinator, helse og sosialfag, psykologi og pedagogikk

jorn.otto.ako@universitetsforlaget.no
Telefon: 957 82 144


 

Gunhild Eide

Manuskoordinator, juss

gunhild.eide@universitetsforlaget.no
Telefon: 465 47 495


 

Hilde Cath. Fjellhøy Haug

Manuskoordinator, pedagogikk og humaniora

hilde.haug@universitetsforlaget.no
Telefon: 476 34 254



 

Marte Mesna

Manuskoordinator, samfunnsvitenskap og realfag

marte.mesna@universitetsforlaget.no
Mobil: 489 57 138


 

Yngve Nordgård

Manuskoordinator, juss

yngve.nordgard@universitetsforlaget.no
Mobil: 470 50 946


 

Sissel Tjernstad

Ass. produksjonskoordinator

sissel.tjernstad@universitetsforlaget.no
Telefon: 466 28 972


 

Maria Westervoll

Manuskoordinator, helse- og sosialfag, økonomi og åpen tilgang

maria.westervoll@universitetsforlaget.no
Mobil: 986 19 497