Velg format

På lager
kr 319
Allvit er en digital utgave av boken som er universelt utformet og inkluderer lyd. Den tilpasser seg skjermen på PC, nettbrett og mobil. Eboken har utvidede funksjoner som fullt søk, oppslag i bøkene, notat- og markeringsfunksjon. Allvit gir deg også en helt genial kildehenvisningsfunksjon: Du markerer og får riktig kildehenvisning med ett enkelt tastetrykk. Enkelt, praktisk og studievennlig!

Epilepsi. Behandling med mat, miljø og Mozart.

Epilepsi er en av de aller vanligste hjernesykdommene, men en tredel av epilepsirammede får ikke tilstrekkelig anfallsreduksjon med medikamenter. I tillegg opplever mange utålelige bivirkninger av dem.

Hva kan slike pasienter gjøre for å bli bedre?

Det finnes et stort antall tiltak når det gjelder kosthold, næringsstoffer, urter og annet som gjennom forskning og klinisk erfaring er lovende. Bare litt av dette tilbys av det offentlige helsevesenet.

Forfatteren presenterer her en oversikt over tiltak fortvilte epilepsirammede kan forsøke for å bli bedre - både i samarbeid med legen sin og på egenhånd.

Informasjon om boka

  • Språk: Bokmål
  • ISBN: 9788215062532
  • Utgivelsesdato: 25.08.2022
  • Bokgruppe: 895

Iver Mysterud

Iver Mysterud (f. 1966) er dr. philos. i biologi. Han har skrevet en rekke fag- og populærvitenskapelige artikler og flere bøker. Mysterud er fagredaktør i Helsemagasinet vitenskap fornuft (www.vof.no).
Mer informasjon om forfatteren